مدیرعامل شرکت مخابرات ایران در دیدار با دبیر شورای عالی فضای مجازی با تبیین روند ره نگاشت تحول و همچنین یکپارچگی و ادغام شرکت های مخابرات استانی گفت: شرکت مخابرات ایران با توسعه دسترسی فیبر نوری در مسیر منتهی به مشتری نهایی، پیشران خلق ثروت و ارزش افزوده خواهد گردید.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت  مخابرات ایران، دکتر سراییان در این دیدار که اعضای هیات مدیره، معاونین و مدیران ارشد شرکت مخابرات ایران نیز حضور داشتند،  با ارائه توضیحاتی در خصوص سرویس تانوما گفت: روند صنعت ICT و ظرفیت توسعه در بخش خدمات بسیار روبه رشد است.

وی گفت: با توجه به محورهای اساسی اقتصاد مقاومتی، حرکت به سمت توسعه ICT  با استفاده از دسترسی های مبتنی بر فیبر نوری اجتناب ناپذیر است.

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران با بیان لزوم افزایش سهم فاوا در تولید ناخالص داخلی گفت: در شهر هوشمند تمام صنایع بر محور و زیرساخت  IT و ICT قرار می گیرند، یعنی فاوا موجب ارزش افزایی و تحول بنیادین دیگر صنایع است.

وی با بیان اینکه گفته می شود تا سال ۲۰۵۰، ۱۶۱ تریلیون دلار ثروت از طریق فناوری اطلاعات و ارتباطات در دنیا خلق می شود اضافه کرد: باید سهم ما از این خلق ثروت مشخص شود.

دکتر سراییان با اشاره به گسترش شهرنشینی گفت: پیش بینی می شود تا سال ۲۰۲۰ بالغ بر ۵۱ درصد مردم دنیا شهرنشین شوند و در این حالت مدیریت شهری بدون استفاده از فناوری اطلاعات ممکن نخواهد بود.

وی با تاکید براینکه برای تحول بنیادین در کشور نیازمند هوشمندسازی خدمات و افزایش سهم در تولید ناخالص داخلی هستیم خاطرنشان کرد: براساس گزارش سال ۲۰۱۶ سهم فناوری اطلاعات ایران در تولید ناخالص داخلی کشور ۲.۷ درصد اعلام شده است و رتبه ایران با توسعه شاخص های فناوری اطلاعات در دنیا ۸۹ برآورد می شود.

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران تصریح کرد: در برنامه ششم توسعه باید رتبه ایران در توسعه شاخص های فناوری اطلاعات و ارتباطات ۳۰ پله صعود کند و برای این هدفگذاری نیازمند توسعه شبکه دسترسی و ارائه خدمات باکیفیت و قیمت پایین هستیم.

منبع خبر: مجله خبری شرکت مخابرات ایران

لینک خبر: https://eportal.tci.ir/%D9%85%D9%86%D8%A7%D8%A8%D8%B9-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA%DB%8C/%D9%85%D8%AC%D9%84%D9%87-%D8%AE%D8%A8%D8%B1%DB%8C/%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%87%D8%AF%D9%87-%D8%AE%D8%A8%D8%B1/ctl/ArticleView/mid/479/articleId/5821